Náš příběh

Lezecké centrum Jihlava

Lezecké centrum bylo otevřeno v říjnu roku 2012. Původně zahrnovalo lezeckou stěnu různých profilů, dětský lezecký koutek, šatny se sociálním zařízením, bar a půjčovnu lezeckého vybavení. Koncipováno bylo od samého začátku pro využití jak sportovními lezci, tak i širokou lezeckou veřejností.

Od roku 2013 jsme začali pořádat lezecké kroužky pro děti a mládež. V prvním patře jsme následně vybudovali tělocvičnu, ve které se mohou konat také cestovatelské přednášky, metodické semináře, lezecká promítání i večírky. Měli jsme tu čest uspořádat výstavy Jihlavských umělců i koncerty a doufáme, že ještě budeme moci podpořit řadu kulturních akcí.

Následně jsme naše služby rozšířili o obchůdek s lezeckými doplňky, venku za lezeckým centrem u řeky zprovoznili ohniště s grilem a zrušili jsme dětský lezecký koutek. Lézt na laně u nás totiž mohou úplní začátečníci a děti již od 3 let věku. Nabízíme tak zázemí rodinám s dětmi, rekreačním i sportovním lezcům.

Náš team

Náš tým tvoří instruktoři lezení na umělé stěně, trenéři lezení a vynikající horolezci. Srdcem lezeckého centra jsou Katka a Honza Remsovi. Vedle svých zaměstnání se starají o celý provoz lezecké stěny Wall street Tendon Jihlava.

Honza

V běžném životě je inženýr stavař, někdy lezecký instruktor a často námořní kapitán. Stál za nápadem lezecké centrum vybudovat. Jeho oblíbenou disciplínou je bigwallové lezení.

Katka

Je právník, instruktor a trenér lezení a taky instruktor snowboardingu. Ráda kombinuje námořní jachting se sportovním lezením nebo se věnuje vysokohorské turistice.

Každý týden v lezeckém centru je velice pestrý. Ve všední dny odpoledne probíhají lezecké kroužky pro děti a mládež, navečer skupinové a individuální tréninky pro začínající i pokročilé lezce. O víkendech pořádáme lezecké kurzy a narozeninové oslavy. Dvakrát ročně se u nás konají závody dětí a mládeže v lezení na obtížnost. Je nám ctí spolupracovat především s Českým horolezeckým svazem a společnostmi Tendon, Decathlon, Multisport a HUDY sport Jihlava.

Těšíme se na Vás v lezeckém centru!